Pelletizer WL-Arctic

arctic

Jeśli potrzebujesz suchego lodu w dużych ilościach w krótkim lub regularnym czasie, to ma sens, mając zdolność do produkcji własnego suchego lodu. Dzięki własnej maszynie do lodu suchego można zapewnić dostarczanie wysokiej jakości suchego lodu w odpowiednim czasie, we właściwym miejscu i potrzebnej ilości.

Transport suchego lodu na długich dystansach prowadzi nieuchronnie do strat sublimacyjnych. Podczas przechowywania i transportu suchy lód nie tylko traci wagę, ale także stopniowo ulega pogorszeniu w wyniku kondensacji z wilgoci otoczenia i oblodzenia powierzchni. Natomiast ciekły CO2 do produkcji na miejscu można przechowywać bez strat. W przypadku pewnych zastosowań w suchym lodzie, takich jak np. czyszczenie suchym lodem, jakość suchego lodu w znacznym stopniu decyduje o sukcesie aplikacji.

W praktyce produkcja suchego lodu odbywa się poprzez dekompresję ciekłego CO 2 z odpowiedniego zbiornika o ciśnieniu około 17 barów do ciśnienia atmosferycznego. W tym procesie skroplony CO 2 jest wtryskiwany do formy lub przedsionka. Wytworzone w ten sposób śniegi z suchego lodu są następnie prasowane za pomocą prasy hydraulicznej do suchego lodu w postaci granulek lub bloków o różnych wymiarach.

Gaz CO 2 produkowany podczas wytwarzania suchego lodu może być ponownie skroplony w razie konieczności z odzyskiwaniem CO 2.

Maszyna "White Lion Arctic" to prasa do produkcji granulek suchego lodu. Z różnymi matrycami wielkość granulek może zmieniać się pomiędzy 3, 10 i 16 mm. Wydajność wynosi ok. 120 kg / h przy granulkach o szerokości 3 mm.

 

 Dane elektryczne:

* Dostarczane napięcie: 400 V 3 ph, Connector 16 A CEE

* Częstotliwość : 50 Hz

* Napięcie sterowania: 24 V DC

* Moc: 5 kW

 

 Dane Mechaniczne:

* Waga: ca. 300 kg (bez opakowania)

* Wymiary (L x T x H): ca. 1320 mm × 700 mm × 1440 mm

* Surowiec: CO<sub>2</sub> – płynny

* Ciśnienie: 15 bar(g) - 21 bar(g)

* Produkcja: ca. 130 kg/h z 3 mm peletu

* Olej hydrauliczny: ca. 44 l

 

 Środowisko:

* Rekomendowany zakres temperatur: 15 °C - 35 °C

* Zalecana wilgotność względna powietrza: 40% - 80%